Останнім часом дослідження в області регенеративної медицини з застосуванням стовбурових клітин дають надію на довготривале відновлення функцій суглобів, зупинку прогресування захворювання та відновлення хрящової тканини


Клітинна терапія - Регенеративні технології в травматології-ортопедії

 

Стовбурові клітини — це клітини попередники, які у великій кількості концентровані у червоному кістковому мозку; вони мають здатність диференціювати в різні види клітин і сприяють регенерації тканини. Мезенхімальні стовбурові клітини можуть природним шляхом бути диференційовані в сполучну тканину, кісткову і хрящову тканини.

 

В нашому організмі хрящова тканина має дуже низьку здатність до самостійного відновлення. Не ліковані вогнища запалення, навіть дрібні, згодом можуть викликати остеоартрит та привести до оперативного лікування, заміни суглоба та довгого процесу реабілітації. Та, щоб уникнути серйозних проблем, використовують різні регенеративні методи лікування в залежності від ступеня та характеру захворювання.

 

В ході тривалих досліджень було виявлено, що в жировій тканині людини міститься значна кількість стовбурових клітин мезенхімального ряду (за деякими даними їх кількість майже в 100 разів більше ніж в кістковому мозку).

 

Стромально-васкулярная фракція (SVF) - це суміш мезенхімальних стовбурових клітин, міжклітинного матриксу, перицитів і інших клітин. Ця фракція має здатність стимулювати специфічну регенерацію пошкоджених структур суглоба (тобто працює тільки в осередках ураження).

 

Отримується стромально-васкулярная фракція з жирової тканини пацієнта шляхом механічного виділення жирової тканини, приготування суспензії й подальшого введення в ураженні суглоби. Вся процедура займає близько 1 години та може проводитися амбулаторно.

 

В уражений суглоб фракція вводиться пункційно за допомогою голки. Після процедури пацієнт може продовжувати вести звичайний спосіб життя.

 

Показання до проведення SVF-терапії

 

✔️Хондромаляції

Деформуючий артроз колінних та кульшових суглобів:

✔️I стадії

✔️II стадії

✔️Дегенеративні захворювання інших суглобів.

✔️Травматичні ушкодження хряща.

✔️Пошкодження менісків.

✔️Асептичний некроз I-ІІ фаза

Та багато інших захворювань.

 

Відновлення відбувається протягом 12 місяців. Для досягнення найбільш ефективного результату, потрібно:

✔️Контролювати вагу, (дієта, здорове харчування)

✔️ Виконувати комплекс відновлювальних вправ

✔️ Виконувати індивідуальні призначення лікаря

✔️ Контрольний огляд 1 раз на 3 місяці

 

Стовбурові клітини — це клітини попередники, які у великій кількості концентровані у червоному кістковому мозку; вони мають здатність диференціювати в різні види клітин і сприяють регенерації тканини. Мезенхімальні стовбурові клітини можуть природним шляхом бути диференційовані в сполучну тканину, кісткову і хрящову тканини.

 

Platelet Rich Plasma (PRP)

 

Плазма - це рідка частина крові. Вона складається в основному з води та білків. Тромбоцити - це клітини крові, які забезпечують максимальну швидкість загоєння, за рахунок факторів росту та інших необхідних для регенерації, речовин. Активація тромбоцитів грає ключову роль в природному процесі загоєння організму. Досить згадати ситуацію, коли ви поранилися, і як швидко при цьому зупиняється кров.

 

Цією методикою ми цілеспрямовано вводимо плазму, збагачену тромбоцитами в потрібне місце. Що забезпечує максимально швидкий ефект від процедури у вигляді зменшення запалення і прискорення регенерації.

 

Показання до використання методики:

✔️ Лікування артрозу дрібних та великих суглобів

✔️ Лікування наслідків травм зв'язок і сухожиль

✔️Ураження хребта (остеохондроз, пошкодження міжхребцевого диска)

✔️ Ушкоджень (надриви, часткові розриви, розтягнення) зв'язок, сухожиль, капсули суглобів і м'язів

✔️ Порушення, захворювання і травми опорно-рухового апарату (від епікондиліту до плантарного фасциита «п'яткової шпори»)

✔️ Спортивні травми, синдром «перетренованості»

✔️ Для швидшої реабілітації після проведення хірургічних операцій

 

Варто відзначити ефективність при хронічних та частих травмах, перевантаженнях у спортсменів, при так званих тенезопатіях - запалення місць кріплень сухожиль: «лікоть тенісиста, гольфіста», «коліно бігуна», «плече плавця».

Метод повністю безпечний, тому що лікар використовує власну плазму крові пацієнта, збагачену тромбоцитами.

 

Ефекти після проведення курсу PRP-терапії:

✔️ Активізація кровопостачання області ураженого суглоба

✔️ Поліпшення постачання суглобового хряща поживними речовинами

✔️ Відновлення вироблення суглобної рідини

✔️ Збільшення обсягу рухової активності в суглобі

✔️ Значне скорочення часу реабілітації після травм, проведення оперативних втручань на суглобі

 

Як виконується процедура PRP-терапії?

 

Невелика кількість крові пацієнта (20 мл) береться з ліктьової вени. За допомогою спеціальної центрифуги кров розділяється на шари. Шприцом витягають плазму і тромбоцити, які потім вводять в патологічний осередок.

 

За допомогою сконцентрованих біологічно активних факторів плазми стимулюються процеси загоєння та одужання. Клінічні результати показують збільшення рухливості в суглобі при одночасному зменшенні болю.

 

Після проведення PRP-терапії результат можна відчути через кілька тижнів, а довгострокові ефекти відзначаються через 6-12 місяців.

 

Відразу після проведення терапії можливе посилення запалення, скутість і больові відчуття, що пов'язано з активацією регенерації. Однак надалі пацієнти відзначають зменшення болю і запалення, поліпшення рухливості в суглобі, також відбувається поліпшення еластичності зв'язок і підвищення захисних властивостей хрящової тканини.

 

Як часто робити уколи?

 

У більшості випадків ін'єкція робиться раз у два тижні. Деяким пацієнтам буває достатньо всього однієї процедури. Однак, як правило, необхідно 2-3 процедури. В середньому ін'єкції проводяться кожні 2-3 тижні.

 

                                                             Клітинна терапія Стовбурові клітини — це клітини попередники, які у великій кількості концентровані у червоному кістковому мозку; вони мають здатність диференціювати в різні види клітин і сприяють регенерації тканини. Мезенхімальні стовбурові клітини можуть природним шляхом бути диференційовані в сполучну тканину, кісткову і хрящову тканини.