Індивідуальні ендопротези. Кастомні ендопротези – («custom-made» з анг. «зроблений на замовлення») – індивідуальний ендопротез, який проектується та виготовляється з урахуванням анатомічних особливостей конкретного пацієнта.


Кастомні ендопротези – («custom-made» з анг. «зроблений на замовлення») – індивідуальний ендопротез, який проектується та виготовляється з урахуванням анатомічних особливостей конкретного пацієнта.

 

Кастомні ендопротези – («custom-made» з анг. «зроблений на замовлення») – індивідуальний ендопротез, який проектується та виготовляється з урахуванням анатомічних особливостей конкрентного пацієнта.

 

Кастомні ендопротези використовують в найбільш складних випадках, коли застосування серійного імлантату не є можливим. Найчастіше застосовується при масивних дефектах кісткової тканини.

Основою для виготовлення індивідуального імплантату є дані КТ- сканування, згідно яких, отримують 3D модель. Процес проектування – це тісна робота хірурга та інженера. Після схвалення конструкції, виріб виготовляється на «титановому» 3D принтері.

 

Ревізійне ендопротезування кульшового суглобаз використанням із використанням індивідуальної 3D-друкованої конструкції

 

На жаль, вічних конструкцій ендопротезів кульшового суглоба не існує, а отже через 15 – 20 років (інколи навіть пізніше) може виникнути необхідність замінити компоненти ендопротеза частково або повністю. Якщо пацієнт звернувся вчасно, при перших ознаках нестабільності, компонент замінюється на більший за розмірами.

Інколи ревізійне ендопротезування виконується в більш ранні строки, якщо під час первинного ендопротезування сталось нагноєння та ендопротез було замінено на тимчасовий спейсер із антибіотиком.

Якщо хірург стикається із великими кістковими дефектами, він може імплантувати спеціальні ревізійні системи. Інколи, в найскладнішихи випадках, застосовуються індивідуальні 3D-друковані компоненти ендопротеза.

 

Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба. Індивідуальні 3D-друковані компоненти ендопротеза

Нестабільність чашки ендопротеза та результат ревізійного ендопротезування із використанням індивідуальної 3D-друкованої конструкції

 

Індивітуальні 3D-друковані конструкції

Індивідуальні 3D-друковані конструкції в травматології-ортопедії